Szalokominiarka, a właściwie “multi wrap” condora to mały, niepozorny i wielce przydatny gadżet, nie tylko w ASG, ale i w zwykłym codziennym życiu i sporcie.


Multi wrap to wielofunkcyjny, bezszwowy komin z elastycznej i dobrze oddychającej tkaniny, szybkoschnącej i wytrzymałej. Materiał jest cienki, przez co nadaje się do użytkowania raczej tylko w dodatnich temperaturach, chociaż co kto lubi. Wbrew pozorom, po roku użytkowania nadal nie jest porozciągana, jak ma to miejsce w przypadku szalokominiarki WP (nie mniej ta jednak jest gruba i ciepła), jest jednak nieco zmechacona (ma też tendencję do zaciągania o rzepy). Sprawdza się doskonale nie tylko jako ochrona szyi i twarzy podczas rozgrywek ASG (choć z racji cienkości materiału, raczej nie przed kulkami, natomiast przed wiatrem, piachem, igłami z drzew, krzakami, itp.), ale i przy jeździe na rowerze, czy bieganiu w chłodniejsze dni. Jak pokazuje więc producent, to nie tylko szalokominiarka:

Multi wrap to:
– szalokominiarka,
– opaska,
– bandama,
– czapka
– doskonały ochraniacz na okulary, google lub telefon
– pokrowiec na hełm (choć wtedy jest już spore ryzyko, że się rozciągnie)
Koszt multi-wrapki to około 40-50zł i jest dostępna w kolorze oliwkowym, czarnym, CB, a także w kamuflażu UCP i MC.
“Kojot” jest dość mocno wpadający w zieleń. Dla porównania z “kojotem” Helikona:

Oraz z niemieckim mundurem roboczym i czapką Helikona CB:

Oczywiście zawsze można pokusić się i o takie wykorzystanie szalokominiarki jak na zdjęciu MilSpecMonkey 🙂

msm

Szalokominiarka od MSM (źródło: FB MilSpecMonkey)

_IGP1467

W codziennej wędrówce po górach szalokominiarka służyła po prostu za chustę, czy to żeby nie wiał po szyi wiatr, czy żeby zbierała pot.

Ogólnie mała zabawka, a cieszy – przede wszystkim z racji ogromnej uniwersalności i trwałości. Po paru latach w sumie trochę się zmechaciła, ale rozciągnęła minimalnie.

Share.

About Author

Just DevilFish being DevilFish... Koneser dobrego szpeju, airsoftowiec, sprzętowy nacjonalista (no dobra, za granicą też robią świetny sprzęt, ale trzeba być patriotą - u nas też robią fantastyczne oporządzenie i trzeba to wspierać).

Leave A Reply