Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli coś jest do wszystkiego to znaczy, że jest do niczego. Są jednak rzeczy które zaprzeczają tej tezie – jednym z nich jest wielofunkcyjny/uniwersalny panel szyty przez Whiskey Tango – Tactical Gear. Skąd nazwa wielofunkcyjny – otóż dostajemy panel z kompletem pasków i klamer, dzięki który platformę możemy skonfigurować w zasadzie na cztery sposoby przenoszenia:
– panel udowy,
– micro chestrig,
– na pasie jako nerka
– na pasku na ramie / pod pachę jako “kołczan prawilności”.
Jak więc widać, możliwość konfiguracji i przenoszenia różnych ładownic jest ograniczona tylko wyobraźnią użytkownika.

5

Panel WT-TG z płaską ładownicą na magazynki Night Fox, plecak Wisport Sparrow 20l i nerka Survivaltech.pl

BUDOWA I WYKONANIE
Panel uszyty jest z cordury 500d oraz siatki dystansowej od strony ciała. Na panelu zostały naszyte taśmy w systemie molle, służące do montażu ładownic i kieszeni. Powierzchnia do wykorzystania to 6 komórek poziomo i 3 pionowo. Przykładowo zmieszczą się na nim 3 sztuki pojedynczych ładownic karabinowych o szerokości 2 komórek molle, czyli standard – czy to klasyczne, uniwersalne, czy też po prostu bandolier 3×2.

laser

Jak widać “laserowe” ładownice magazynkowe mieszczą się bez problemu. Panel może być idealną platformą dla strzelca wyborowego, który wpakuje swoje magazynki 7.62 i do takich uniwersalnych ładownic (MC Tropic – Templars Gear, MC – SPECOPS).

Na oko jakość jest wyższa niż MIWO. Owszem zdarzają się tu jakieś drobiazgi nieidealnie proste, ale wszystko jest cacy i nie ma żadnych rażących i istotnych niedoróbek. Może są to jakieś uwagi odnośnie lamówki od strony wewnętrznej… ale czy ma to jakieś techniczne znaczenie? NIE. Przód panelu jest jak od linijeczki 😉

przód6448_n

Idealnie…

inter

Od strony wewnętrznej panel jest pokryty siatką dystansową zwiększającą wygodę użytkowania, jak i oddychalność sprzętu.

Jak bardzo uniwersalny jest panel idealnie prezentuje zdjęcie z oferty samego WT-TG:

1535501_439231799537724_520529080_n

Przykłady zastosowań panelu uniwersalnego: klasyczny panel udowy, panel pod kaburę pod pachę/na biodro oraz chest rig. (źródło: FB Whiskey Tango – Tactical Gear)

Panel posiada naszytą całą gamę punktów montażowych do podpięcia pasków nośnych, w zależności od tego jak chcemy go użyć. Patrząc od góry są to dwie klamry , na bokach po środku dwa D- Ringi [po lewej i prawej]oraz po bokach na dole dwie drabinki umożliwiające podpięcie taśm o szerokości 40 mm [panel udowy]oraz 25mm [1cal] – np. taśma na plecy chest riga. Dodatkowym elementem który możemy skonfigurować to rozstaw szerokości pionowych klamer do szelek – montaże ich nie zostały wszyte do panelu tylko na odcinki taśmy, które wpinamy na velcro pod komórki molle.

W komplecie z panelem otrzymujmy taśmy montażowe :
– 2 x długie odcinki 25mm zakończone klamrami do użycia jako szelki w przypadku konfiguracji panelu jako chest rig lub torba,
– 2 x krótsze odcinki 25mm do użycia jako plecy [1szt] lub montaż do pasa [2szt] w przypadku konfiguracji jako panel udowy,
– 1 x odcinek 40mm z klamrą do użycia jako pas opinający udo/nogę w przypadku konfiguracji jako panel udowy.

przód

Widok z przodu i z tyłu, dobrze widoczne taśmy systemu nośnego.

1n

Taśmy nośne to konstrukcja typowa dla chest rigów, czyli szelki X oraz pas stabilizujący.


UŻYTKOWANIE

Panel zakupiłem kierowany chęcią posiadania ultralekkiego chest riga i nie używałem go do tej pory w innym celu. Jako micro chest rig spisuje się idealnie – szelki, jako że są to po prostu taśmy 25mm płaskie, nie przeszkadzają absolutnie przy przenoszeniu np. plecaka.

3

Zero problemów przy współpracy z plecakami, a co więcej – jak widać na zdjęciu – można zapiąć i pas piersiowy plecaka.

Nie wrzynają się również w ramiona, bo ciężar który na nich spoczywa jest minimalny (to jest MICROPANEL – więc proszę zapomnieć o 10kg “podręcznej” amunicji).
W mojej konfiguracji na panel trafiła customowa potrójna ładownica typu shingle uszyta przez Night Foxa, a na nią admin Flyye Industries. Panel przetestowany został zarówno na kilku grach asg jaki na marszu w górach. Komfort użytkowania jest wysoki – nic się nie wrzyna, nie uwiera i nie ma nadmiernej potliwości dzięki zastosowanej siatce dystansowej oraz niewielkiej powierzchni samej konstrukcji.

thepesh_set

Przykładowy lekki set: 1. Baza, czyli panel WT-TG jako chest: – płaskie shingle 3×1 Night Fox, – admin Flyye Ind. 2. Zamiast pasa, Super-nerka, a na panelach bocznych pouch na radio i mini-utylity.


PODSUMOWANIE

Zakup okazał być się strzałem w dziesiątkę. Cena za produkt – około 100zł, jest adekwatna do jakości i możliwości panelu. Komunikacja z firmą również na najwyższym poziomie – dodam, że nie było najmniejszego problemu z wysyłką produktu za granice, a firma zaproponowała możliwie najtańszą opcje wysyłki z dostępnych na rynku.
ThePesH

[Dev]: A co więcej, panel jest zajebiście uniwersalny – to jego najmocniejsza strona obok jakości wykonania i ceny.
W zasadzie uzupełniając set o pas taktyczny,będziemy mieć przy sobie wystarczającą ilość sprzętu na większość strzelanek (chyba, że istotną rolę odgrywa balistyka). Co więcej zestaw jest lekki, łatwy w przenoszeniu również poza polem walki (ot, siup do plecaka i tyle). Jest to konstrukcja niskoprofilowa, więc pod kurtką też znacząco się nie będzie wyróżniać, jeśli wpakujemy na nią shingle 3×1.

Fotki z gór – Tomasz Gdalewski 🙂

Share.

About Author

Just DevilFish being DevilFish... Koneser dobrego szpeju, airsoftowiec, sprzętowy nacjonalista (no dobra, za granicą też robią świetny sprzęt, ale trzeba być patriotą - u nas też robią fantastyczne oporządzenie i trzeba to wspierać).

Leave A Reply