Niedawno dotarł do nas ostatni z uczestników przygotowywanego porównania – nerka militarna/bojowa (tak, zdecydowanie w tym wydaniu nie jest to standardowe cywilne EDC) od Whiskey Tango – Tactical Gear. Jest to największa, najbardziej rozbudowana i najbardziej modułowa za wszystkich i stanowi całkiem niegłupi pomysł na panel dowodzenia. 

1

Taktyczny kołczan prawilności 😛

Jak sam producent stwierdza – to w zasadzie mała torba biodrowa, a nie nerka. Biorąc pod uwagę rozmiar projektu, ile się w nim zmieni i ile jeszcze dojdzie dodatkowych akcesoriów, póki co tematu nie będziemy rozwijać – bo to zdecydowanie za dużo materiału na news 😛
Wkrótce dużo informacji pojawi się w artykule o porównaniu nerek (Baribal Poland, Survivaltech.pl, Spearpoint, Wisport i WTTG)., a następnie w oddzielnym artykule.

Akcesoria opcjonalne wpinane na rzep to m.in:
– prosta apteczka, dedykowana raczej do zastosowań edc. Może być stosowana samodzielnie (luźny organizer do plecaka, torby). Apteczka może być wpinana pod klapą oraz w kieszeni velcro
– mapnik – dedykowany do wpinania w klapie w pozycji uchylnej,- organizery
– kabura na pistolet
– ładownica szeroka – na magazynek do broni długiej, radio,
– ładownica wąska –  dwa sloty pod delikatnym kątem na magazynki do pistoletu, bądź przedmioty o podobnych wymiarach, np. folder.
A to jeszcze nie wszystko 😀
Cena za  za zestaw podstawowy będzie wynosić około 250-290zł.
Share.

About Author

Just DevilFish being DevilFish... Koneser dobrego szpeju, airsoftowiec, sprzętowy nacjonalista (no dobra, za granicą też robią świetny sprzęt, ale trzeba być patriotą - u nas też robią fantastyczne oporządzenie i trzeba to wspierać).

3 komentarze

 1. Tak się zastanawiam co będzie podczas przedzierania się z takim sprzętem przez bardzo kolczaste krzaki o sztywnych gałęziach ??
  Te praktyczne sznureczki…

 2. Hmm ciekawe ale cena moim zdaniem trochę wysoka. Nie patrzę że to nerka, ale stosunkowo mała pojemnosć, a w tej cenie można kupić sobie wisporta 30l 😛

  • Akurat w przypadku nerek nie ma co patrzeć na pojemność tylko na ilość pracy, czyli komplikację budowy.
   Załóżmy, że taki prosty plecak jak Sparrow wykonuje się w 4h za 200zł, a na nerkę ze względu na komplikację budowy i różne materiały też 4h i wychodzi mu za nią 100zł. Czyli producent jest stratny, bo w tym samym czasie mógłby wyprodukować plecak za 2 razy więcej.
   Nerki są dużo bardziej skomplikowane i wymagają większej uwagi, dopasowania wykrojów, itp.
   Poza tym – jak Wisport produkuje w ciągu roku np. 1000 plecaków to cena jednostkowa może wynosić 200zł, a przy produkcji 100, już np. 300zł. WTTG to mała firma i ma małą produkcję to po pierwsze, a po drugie nie mają oddzielnego działu projektowego, stąd zespół zajmujący się produkcją poświęcił czas na projekty, zamiast na produkcję i zarabianie.
   I od, tyle. Normalne zasady rynku 🙂

Leave A Reply