Ostatnio zaobserwowałem swego rodzaju lekkie szaleństwo na punkcie kamuflażu PenCott Greenzone. Oczywiście wypadało w związku z tym przyjrzeć się temu bliżej. A że natknąłem się na mundur w tym kamuflażu u współpracującej Cytadeli ASG to pomyślałem “czemu nie?” A że jestem pazerny na szpej i obok wisiał A-TACS FG to też zgarnąłem 🙂

IMG_2152

Od lewej: MARPAT wdl, PenCott Greenzone, A-TACS FG, farbowany Camogrom, us woodland, MTP.

W obu przypadkach, producentem mundurów jest Helikon, a krój to ich najnowszy CPU, który był już opisywany w artykule o mundurach MC/Camogrom. Niestety licencja zarówno A-TACSa, jak i Pencotta kosztuje naprawdę dużo, a co więcej w przypadku tego drugiego – trzeba nawet materiał brać bezpośrednio od producenta. Z tego też wynika cena pełnego munduru – i spodnie i bluza po około 300zł, co daje nam 600zł za komplet. Cholernie dużo i w związku z tym raczej oba mundury nie staną się szybko bardzo popularne.
Nie udało mi się niestety podłapać spodni w Greenzonie – ktoś wykupił je akurat chwilę wcześniej.
Nie udało się też (póki co) zorganizować jakiegoś bardziej profesjonalnego porównania kamuflaży w terenie. Idealne byłoby zestawienie wz.93, DPM, us woodland, MARPAT wdl, MC, CamoGromu, Flecktarna, A-TACSa FG i PenCotta Greenzone.

A tak… wyszło jak wyszło 🙂 Szkoda było już nie popstrykać zdjęć skoro byliśmy w lesie, a przy okazji udało się potestować ładownice SAG z różnymi magazynkami. Także z góry uprzedzam – sesję traktujcie bardziej jako luźne zdjęcia niż jakieś profesjonalne testy. Należy się jednak wielki szacunek chłopakom, którym się chciało zasuwać spory kawałek do lasu i popykać fotki, które bądź co bądź, mam nadzieję, że komuś się przydadzą.

Z moich luźnych przemyśleń – stwierdzam, że A-TACS FG zajebiście nadaje się na tereny typu bunkry, skały, pola, trawy oraz tereny leśne liściaste, zwłaszcza wczesną jesienią, kiedy świeża trawka jest wymieszana jeszcze z szaro-brązowymi wyschniętymi liśćmi.
PenCott GZ natomiast bije wszystko inne na terenach trawiastych, lasach liściastych, jagódkach, bagnach i grzęzawiskach z racji tego, że ma dużą ilość jasnej zieleni. I jest bardziej uniwersalny niż A-TACS i MARPAT, choć tamten drugi radzi sobie dużo lepiej w lasach iglastych. GZ bywa tam po prostu za jasny.

A teraz to co najważniejsze, czyli zdjęcia…

Z góry dziękuję Cytadeli ASG za udostępnienie mundurów do zdjęć oraz MIWO Praszka za przekazanie pasa TCP i szelek ST-3 do testów. Zdjęcia grupowe ogarniał Rocker, a głównymi statystami byli Gabek (Wolna Kompania) – Greenzone/wz.93, Ja Qbek – wz.93, Zielony Zielu (UCP) oraz Pan Kijek – Camogrom. Na zdjęciach widać też czasem flecktarna… Chłopaki zasłużyli na porządnego zimnego browarka 🙂

A-TACS FG


PenCott Greenzone


Mini sesja porównawcza (bardziej na luzie niż porównawcza 😉

Share.

About Author

1 komentarz

  1. Szkoda, że nie zrobiliście jeszcze testu Flecktarna, naszej Panterki i Krypteka Mandrake. Fajne byłoby zestawienie.

Leave A Reply